Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби » Сликање на свила

Сликање на свила


мкд
мкд
Price before discount 109 мкд

Цена 55 мкд

discount 50 %

Price before discount 115 мкд

Цена 101 мкд

ново
discount 12 %

Price before discount 103 мкд

Цена 91 мкд

ново
discount 12 %

аеросолен лепак за шаблони - 100 ml

 

Цена 519 мкд


Price before discount 759 мкд

Цена 668 мкд

discount 12 %

 

Цена 209 мкд


Рамка за затегнување на свила

 

Цена 2,990 мкд


свилени полу-производи

 

Цена 1,290 мкд


 

Цена 239 мкд


додаток за течни бои

Price before discount 107 мкд

Цена 94 мкд

discount 12 %

 

Цена 185 мкд


 

Цена 119 мкд


Контури за свила PENTART

 

Цена 70 мкд


Контури за свила PENTART

 

Цена 103 мкд


боја за свила PENTART

 

Цена 119 мкд


 

Цена 165 мкд


сет бои за свила 6x20 ml

 

Цена 949 мкд


хоби прибор

 

Цена 177 мкд


хоби прибор

 

Цена 295 мкд


 

Цена 1,249 мкд

бесплатна достава

 

Сликање на свила - вистинско задоволство!

Сликањето на свила е одлична уметничка техника, идеална за развој на креативноста. Креативните луѓе кои ја сакаат оваа техника мора да изберат добри бои и квалитетен материјал. За почетниците се препорачува мазна свила што ја олеснува примената на боите и користење на молив за свила со кој најпрво ќе ја нацртате посакуваната декорација. Започнуваме со цртање контури со контура за свила, па откако ќе се исуши почнуваме да сликаме со боите за свила. Откако ќе се исушат, боите се фиксираат со пеглање. Тие се мијат на рака на 40 степени со детергент и се сушат без да се притиска материјалот. Свилата може да биде бела или обоена, ако користите обоена свила користете потемни бои како црна или темно сина боја.

 

Кои бои за свила да ги изберете?

Боите за свила се многу течни, но не се транспарентни, бојата е интензивна и светла со единствена апликација, може да се мешаат заедно и да се разредат во вода. Бидејќи бојата за свила е многу течна, контурите на боите се користат за цртање на свила, а улогата на контурите е фундаментална во сликањето на свила бидејќи спречува мешање на бои.

Исто така, препорачуваме да направите слики на свила со помош на магична ефектна сол за свила. Солта се шири на влажна свила, ја апсорбира бојата и создава интересни ефекти и темни светлосни ефекти. По сушењето, се отстранува од украсената површина. Со оваа техника на сликање на свила сигурно ќе се забавувате.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MjVkNj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница