Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Пастели » Восочни пастели

Восочни пастели


мкд
мкд
 

Цена 359 мкд

ново


восочни бои Faber-Castell

 

Цена 389 мкд


 

Цена 305 мкд

 

Сликање со восочни пастели за деца

Овие восочни пастели обично се наменети за училишна употреба, многу се попопуларни кај децата, нивната форма и големина се дизајнирани да го задржат вниманието на секое дете. Тие се помалку пигментирани од маслените пастели, но се идеални во очите на децата, нудат загарантирана забава, ги развиваат моторните вештини на рацете на децата додека учат со игра. За да поминете драгоцено време со вашето дете и да го подобрите неговото сликање, ви препорачуваме сет восочни пастели, во кој ќе најдете многу нијанси на светли бои за да ги испробате сите идеи за сликање.

 

Професионални восочни пастели

Исто така, постојат восочни пастели за уметници, кои се погодни за уметнички цртежи, особено за цртање на големи површини. Се црта на груби албуми хартија за цртање, боите можат да бидат нијансирани со прстите, а со тоа и дава голема слобода на употреба и изразување. Обично прво цртате скица со молив, а потоа користите пастели за да добиете убав ефект. Колку е поголем притисокот на пастелот, толку е поинтензивна бојата, но важно е да не се претерува со притисокот, бидејќи може да ја уништи текстурата на подлогата.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

YzdmY2
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница