Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Хоби » Decoupage - салветна техника

Декупаж техника


мкд
мкд
 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 18 мкд

ново

 

Цена 499 мкд

ново

 

Цена 1,149 мкд

ново

дрвена кутија за декорирање

 

Цена 219 мкд

ново

Декупаж со салфетка - активност за креативни луѓе

Оваа активност е корисна и забавна, идеална за луѓе кои сакаат да си ја украсуваат куќата, и за оние кои сакаат оригинални DIY подароци. За да се направи decoupage со хартиени салфетки за декупаж, мора да се напомене дека овој материјал е многу кревок и мора да се постапува внимателно со него. Можете исто така да користите салфетки од оризова хартија кои даваат поголема транспарентност и не се кинат кога се во контакт со вода.

 

Како се прави салветна техника

Пред да го подготвите предметот што сакате да го декорирате, мора да ја направите површината мазна, а бојата на предметот како на пример дрвени производи, мора да биде јасна, за да може добро да се види печатењето. Потоа, треба да ја исечете салфетката или хартијата за декупаж со ножици, деликатно и трпеливо. Потоа извадете ги двете бели парчиња лесна хартија под украсената страна на салфетите за декупаж, поставете го дизајнот на предметот на кој сакате да го нанесете и со лепак за декупаж залепете го во крајната позиција, нежно и со цврсти движења на четката, почнувајќи од центарот кон рабовите, за да се залепи совршено на предметот и да се избегне создавање воздушни меури. Откако ќе завршите и лепакот ќе биде целосно исушен, се нанесува медиумот.

 

Агент за онлајн продажба на албанскиот пазар

02.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Агент за онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Агент за онлајн продажба на српскиот пазар

03.02.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...


Created by the system www.fast-webshop.com

NGNiOTNlO