Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Подготовка за сликање » Подготовки за подлога

Подготовки за подлога

Нанесувањето на бои во некои исклучиви случаи може да се нарече завршна фаза на вкупната изработка. Понекогаш важно е да ја подротвите повшината за добро да ја прифати бојата. Gesso е бела мешавина, формирана со комбинирање на врзувачи и адитиви на креда, гипс и пигмент. Обично се користи за уметничка обработка на дрво, платно и скулптури пред нанесување на самата боја.


мкд
мкд

Транспарентен прајмер за мазни, неапсорбирачки површини

Price before discount 239 мкд

Цена 48 мкд

discount 80 %

Различни томови за сите креативни уметници

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Price before discount 459 мкд

Цена 367 мкд

discount 20 %

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Основен основен слој за уметници

Price before discount 239 мкд

Цена 191 мкд

discount 20 %

Основен основен слој за сите уметници

Price before discount 239 мкд

Цена 191 мкд

discount 20 %

Суштинска алатка за уметност со акварел

 

Цена 409 мкд


Основна алатка за сликање со акварел

 

Цена 265 мкд


Price before discount 419 мкд

Цена 335 мкд

discount 20 %

 

Цена 990 мкд

ново

 

Цена 379 мкд


 

Цена 379 мкд


премаз за грундирање

 

Цена 205 мкд

ново

 

Цена 790 мкд


аеросолен лепак за шаблони - 100 ml

 

Цена 519 мкд


термо лента за ограничување на платно

 

Цена 589 мкд 

Цена 1,129 мкд


магнетен медиум за грундирање Kreul

 

Цена 689 мкд


Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

Mzg2YzU0Zj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница