Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Хоби » плетење, везење, шиење

плетење, везење, шиење


мкд
мкд

тркалезна гумена лента

 

Цена 1,149 мкд

ново

 

Цена 139 мкд

ново

 

Цена 990 мкд

ново

мега акрилно предиво - 15 m

 

Цена 689 мкд

ново

игли за плетење природни

 

Цена 719 мкд


игли за плетење од бамбус

 

Цена 175 мкд

ново

мерцеризиран памук - 125 м

 

Цена 1,649 мкд

ново

Рамка за правење паричник

 

Цена 599 мкд

ново

Рамка за правење паричник

 

Цена 599 мкд

ново

 

Цена 145 мкд

ново

 

Цена 429 мкд

ново


плетен памучен конец

 

Цена 669 мкд

ново

 

Цена 789 мкд

ново


Дрвен елемент

 

Цена 73 мкд


Дрвени исечоци за украсување

 

Цена 79 мкд


 

Цена 209 мкд


 

Цена 349 мкд


дрвен производ за доработка

 

Цена 85 мкдВолна за плетење

Работата со волна е една од најстарите ракотворби. Сепак, таа е сè уште многу популарна и сè попопуларна активност дури и кај младите. Хеклањето или плетењето на џемпери не мора да биде наука доколку користите квалитетен материјал. Пазарот нуди широк асортиман на материјали - разновидна крупна волна, еколошка волна, предиво за плетење, волна за маици, chunky предиво, бамбусово предиво, синтетичка волна итн. Без разлика дали професионално се занимавате со рачна изработка или сте комплетен почетник, сигурно ќе изберете нешто од нашата понуда и ќе направите нешто убаво со нас.

Површинска декорација на текстил - везење


Со векови, везот е многу популарна техника за украсување на облека, користен текстил, па дури и разгледници и разни подароци. Нашите баби со него порано украсувале костими, а денес можеме да ги најдеме на сите парчиња облека - блузи, здолништа, фустани, панталони, па дури и чорапи. Покрај облеката, многу популарни се и рачно везени перници, чаршафи, ленти за глава, накит, чанти, торби и чевли. Нема ограничување на имагинацијата. Затоа сакаме во нашата понуда постепено да го вклучиме сето она што ви е потребно за везење - обрачи за везење, памук за везење или готови комплети за везење, со кои можете да декорирате разни предмети.


Макраме - магијата на рачно плетење


Ако не сакате да купувате игли или куки за плетење, обидете се да плетете макраме. Макрамето е единствена техника за рачно врзување на јазли. Значи, не ви треба ништо друго освен коноп за плетење, добри идеи и желба да направите нешто оригинално. Со оваа техника можете да направите оригинални привезоци за клучеви, навлаки за седишта, ѕидни украси, саксии, чанти, накит, фаќачи за соништа и многу повеќе. Во нашата понуда ќе најдете квалитетни макраме конопи во различни нијанси и дебелини.

Znaš savrešno srpski jezik? Postani deo našeg tima u Skoplju!

27.06.2022

Zdravo! Da li znaš za ARTMiE?Ako se nekim delom svoje ličnosti baviš umetnošću, posebno crtanjem i...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

10.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

09.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

Created by the system www.fast-webshop.com

YTBmNDY1