Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Четки » Рамни четки

Рамни четки


мкд
мкд

Суштински четки за уметнички апликации

Price before discount 949 мкд

Цена 759 мкд

discount 20 %

Price before discount 249 мкд

Цена 212 мкд

discount 15 %

рамни и кружни четки Pebeo

 

Цена 305 мкд


рамни и кружни четки Pebeo

 

Цена 559 мкд


 

Цена 449 мкд


четка за минијатури

 

Цена 859 мкд


 

Цена 265 мкд


 

Цена 173 мкд 

Цена 559 мкд

ново

 

Цена 259 мкд


 

Цена 389 мкд


 

Цена 119 мкд


 

Цена 549 мкд


 

Цена 389 мкд

ново

 

Цена 459 мкд

ново

Четки за сликање со маслени бои и акрил

 

Цена 949 мкд


 

Цена 1,890 мкд


екстра кратка рамна четка за сликање со природни влакна

 

Цена 309 мкд


четки за сликање со акварел Daler Rowney

Price before discount 699 мкд

Цена 489 мкд

discount 30 %

сет синтетички четки за сликање

 

Цена 1,290 мкд


 

Четки за сликање, кој е најдобриот избор?

Ако сте професионален сликар веројатно знаете дека изборот на четка за сликање зависи од техниката на која сликате и движењата и линиите што сакате да ги видите на платното. Ако веќе сте решиле која е вашата техника, на нашата страница ќе најдете специфична колекција на професионални сликарски четки.

 

Рамна четка за сликање на различни техники

Рамните четки за сликање можат да бидат направени од влакна од свиња, т.е. природни или синтетички влакна. Тие се користат за сликање со маслени, акрилни, акварелни бои па дури и за сликање на ткаенина, може да се најдат со долга или кратка рачка што дава поголема прецизност, погодна за сликање позадини со средна големина. Удобни се за држење во рака, со цел да се слика со леснотија. Четката со кратка глава е идеална четка за ретуширање со прецизност, бидејќи нуди стабилност и цврстина благодарение на кратката глава.

 

Сликарската четка јазик на мачка е идеална за сликање со акрилни и маслени бои, има меко својство, заоблени рабови во аглите и дебелина на влакната кои градираат кон врвот. Има т.н. калиграфски ефект врз платното и е добро кога сакате вашите движења да бидат кратки и брзи.

 

Погледнете ги фотографиите од нашите четки за сликање и сигурно ќе ја пронајдете вистинската марка и тип.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MGIzZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница