Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Четки » Рамни четки

Рамни четки


мкд
мкд
 

Цена 499 мкд

ново

 

Цена 99 мкд


 

Цена 419 мкд


 

Цена 359 мкд

ново

 

Цена 419 мкд

ново

Четки за сликање со маслени бои и акрил

 

Цена 890 мкд

акција

 

Цена 1,790 мкд


екстра кратка рамна четка за сликање со природни влакна

 

Цена 235 мкд




четки за сликање со акварел Daler Rowney

 

Цена 499 мкд


Четка за сликање Roubloff за акрилни, маслени и гваш бои

 

Цена 249 мкд


сет синтетички четки за сликање

 

Цена 969 мкд


четка за сликање за студенти

 

Цена 115 мкд


четки за сликање на детали

 

Цена 239 мкд


четки за сликање на детали

 

Цена 239 мкд


четка за сликање за студенти

 

Цена 115 мкд


четки за сликање за уметници

 

Цена 309 мкд

акција

четки за сликање за уметници

 

Цена 239 мкд


четки за сликање за уметници

 

Цена 249 мкд

акција

четки за сликање со маслени бои за уметници

 

Цена 199 мкд


 

Четки за сликање, кој е најдобриот избор?

Ако сте професионален сликар веројатно знаете дека изборот на четка за сликање зависи од техниката на која сликате и движењата и линиите што сакате да ги видите на платното. Ако веќе сте решиле која е вашата техника, на нашата страница ќе најдете специфична колекција на професионални сликарски четки.

 

Рамна четка за сликање на различни техники

Рамните четки за сликање можат да бидат направени од влакна од свиња, т.е. природни или синтетички влакна. Тие се користат за сликање со маслени, акрилни, акварелни бои па дури и за сликање на ткаенина, може да се најдат со долга или кратка рачка што дава поголема прецизност, погодна за сликање позадини со средна големина. Удобни се за држење во рака, со цел да се слика со леснотија. Четката со кратка глава е идеална четка за ретуширање со прецизност, бидејќи нуди стабилност и цврстина благодарение на кратката глава.

 

Сликарската четка јазик на мачка е идеална за сликање со акрилни и маслени бои, има меко својство, заоблени рабови во аглите и дебелина на влакната кои градираат кон врвот. Има т.н. калиграфски ефект врз платното и е добро кога сакате вашите движења да бидат кратки и брзи.

 

Погледнете ги фотографиите од нашите четки за сликање и сигурно ќе ја пронајдете вистинската марка и тип.

Marketing & Social Media Manager

06.02.2023

Ако веке ти е досадно да си само вработени во агенцијаимаме позиција на која ке можеш да одлучуваш! Hej,mi...

Agent online prodaje za srpsko tržište

03.02.2023

Hej! Ako ti je umetnost bliska sigurno znaš za nas! Mi smo najpoznatiji e-shop za slikarski pribor...

Агент на онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.02.2023

Ние сме млад тим, дел од голема меѓународна фирма за онлајн трговија, кој е оформен во Скопје пред...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?


Created by the system www.fast-webshop.com

MGU2Nj