Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски платна » Сликарски платна на рамка

Сликарски платна на рамка

 

 


мкд
мкд
Price before discount 719 мкд

Цена 539 мкд

discount 25 %

 

Цена 119 мкдплатно за сликање ARTMIE

 

Цена 189 мкд


Платно за сликање ARTMIE

 

Цена 419 мкд
 

Цена 309 мкд


 

Цена 178 мкд 

Цена 195 мкд


 

Цена 349 мкд


Price before discount 265 мкд

Цена 199 мкд

discount 25 %

 

Цена 173 мкд

 

Како да ги изберете совршените сликарски платна за да сликате со вашата омилена техника?

 

За да ја искажете вашата креативност и да ги зачувате вашите слики засекогаш е многу важно да имате соодветна површина. Нашите сликарски платна на рамка се изработени од лен или памук, подготвени се за работа, грундирани, монтирани на дрвени летви, кои гарантираат стабилност на рамката. Во зависност од дебелината на летвите, можно е да се очекува поинаква стабилност на ткаенината, затоа секогаш се поставува прашањето која е идеална дебелина на летвите, за кои димензии и квалитет се доволни 1,6 см или 2 см и кога е потребно дебелина на гранка од 4 см или дури 6 см.

 

Во нашата е-продавница ќе најдете 100% памучно сликарско платно од 320 g / m² тежина за професионалци, но и платно за почетници со тежина од 300 g / m², или 100% чисто ленено сликарско платно со тежина од 400 g / m² , погодни за секоја техника на сликање. Задната страна е кафеава, тие се подготвени со грунд што гарантира добро спојување со акрилни и маслени бои. Во последно време многу е побаруван еден специфичен вид платно а, тоа е црното платно за сликање на рамка, бидејќи идеално е за да се истакнат боите на темната позадина, идеален е за сликање со маслени и акрилни бои, совршен е и за пејсажи.

 

Рамката на сликарското платно е многу стабилна, изработена од чисти природни материјали, со лесни, но тврди летвички од 1,6 см или 2 см, од еколошки шуми. Вообичаена практика е дека со растот на димензиите на платно, има потреба од попречни летви, па дури и вкрстени летви на задниот дел на платното, што во голема мера помага во стабилноста на платното. Изберете ги нашите платна за сликање, ние исто така нудиме можност за купување на пакувања од три или четири парчиња, како и практични пакувања со различни примирани платна во различни или идентични големини.

 

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZWQ0ZTE1MW
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница