Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски платна » летви, рамки, додатоци

Прибор и алати за сликарски платна


мкд
мкд

рамка за фотографија

 

Цена 305 мкд

ново

рамка за фотографија

 

Цена 409 мкд

ново

рамка за фотографија

 

Цена 409 мкд

ново

 

Цена 239 мкд

ново 

Цена 32 мкд 

Цена 95 мкд


летва за блинд рамка ARTMIE

 

Цена 57 мкд


 

Цена 93 мкд


 

Цена 29 мкд


 

Цена 19 мкд


 

Цена 22 мкд


 

Кои се највaжните прибори и алати за сликарските платна?

Сите специјални алатки што ви се потребни за да монтирате платно на рамка, како летвица за рамка, затезни летвички, метална закачалка за закачување слики, клинови за blind рамка, можете да ги најдете на нашата страница. А со оглед на тоа дека правилното обложување е гаранција за совршено платно сигурно ќе сакате да го одберете најдоброто.

 

Одберете од широкиот спектар на многу стабилни летвици за рамка со ширина од 4,5 см и дебелина од 1,6 см или дрвени летви со ширина 3,5 см и 2 см дебелина, од висококвалитетно, тврдо, мазно и нефлексибилно дрво од смрека.

 

Неопходна алатка за секој уметник кој би сакал да ги монтира платната во неговото ателје е клешта за урамување, идеална за фиксирање на платното на летвите за рамки. Изработена од висококвалитетно леано железо кое овозможува силен зафат и тврд притисок.

 

За украсување на дневната соба или работната канцеларија, купете штипки за композиција на повеќеделни слики, за да ги поврзете вашите слики во една линија. На нашата страница, можете да најдете други додатоци за платно, како куки или закачалки за слики или аголни клинови за платно, кои помагаат рамката да биде уште поцврста, а платното уште потесно.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZTA0Nj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница