Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Акрилни бои » Хоби акрилни бои

Хоби акрилни бои


мкд
мкд

Професионална квалитетна акрилна боја на база на вода за различни површини

Price before discount 225 мкд

Цена 180 мкд

discount 20 %

Висококвалитетна метална акрилна боја која брзо се суши за различни површини

Price before discount 739 мкд

Цена 591 мкд

discount 20 % 

Цена 249 мкд


 

Цена 249 мкд


 

Цена 369 мкд


Price before discount 209 мкд

Цена 105 мкд

discount 50 %

 

Цена 669 мкд


Price before discount 1,090 мкд

Цена 872 мкд

discount 20 %

 

Цена 609 мкд


 

Цена 429 мкд


Price before discount 3,290 мкд

Цена 2,632 мкд

discount 20 %

Price before discount 8,790 мкд

Цена 7,032 мкд

discount 20 %

Price before discount 990 мкд

Цена 792 мкд

discount 20 %

Price before discount 499 мкд

Цена 399 мкд

discount 20 %

Price before discount 2,550 мкд

Цена 2,040 мкд

discount 20 %

Price before discount 9,500 мкд

Цена 7,600 мкд

discount 20 %

Price before discount 549 мкд

Цена 439 мкд

discount 20 % 

Акрилни бои за вашето омилено хоби!

Ако имате хоби каде што можете да користите акрилни бои за сликање, треба да го искористите максимумот, ставајќи ја на тест вашата уметничка фантазија и вашата единствена креативност. Овие се многу популарни главно во разни хоби и украсни техники во кои уметникот прави целосна употреба на креативно творештво.

Подобрете ги техниките на сликањето со акрилни бои од брендот Пентарт и обидете се нешто ново и оригинално секој ден! Овие бои нудат многу забавна и интересна креативност, без ограничувања, тие имаат одлично покривање во само еден слој, широка примена и кремаста конзистентност. Оваа акрилна боја е високо квалитетна, се разредува со вода, изработена од пигменти и синтетичка смола, со сјајни и покривни нијанси. Благодарение на тоа што лесно се спојуваат со различни површини, тие можат да ги користат уметници, хобисти или скулптори, но тие се исто така погодни за техниката декупаж. По сушењето оваа акрилна боја за сликање создава фина и отпорна од оштетување површина.

Во оваа категорија ќе најдете метални бои, мат бои, сјајна боја или спреј за акрил на платно. Неонските или фосфорните бои станаа многу популарни во неодамнешното минато. Идеални се за украсување дрво, гипс, керамика, камен, метал, пластика, платно, полистирен, хартија и многу повеќе.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZmM0Zm
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница