Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски штафелај » Сликарски штафелај за маса ARTMIE 45 x 35 cm


    

Сликарски штафелај за маса ARTMIE 45 x 35 cm

сликарски штафелај за сликање за на маса

 

ново

Код на производот: VLSRSGPT50064052
Бренд: ARTMIE®
EAN code: 8586019719833
Цена без ДДВ : 982 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
1,159 мкд

into the basket:
  парче  

ARTMIE штафелајот за маса е идеален за уметници кои создаваат дела во мал формат и не им треба штафелај со целосна големина. Секој зафатен уметник ќе го користи бидејќи не бара многу време за да се инсталира и е многу поедноставен во конструкцијата од класичните штафелаи. Само ставете го на работната маса и можете да почнете да сликате. Изработено од квалитетно и лесно борово дрво, стабилна конструкција. Штафелајот за сликање за маса е погоден за помали сликарски платна до 35 см. Може да послужи и како украсен држач на масата, на кој можете да поставите слика, фотографија или книга. Штафелајот за сликање е идеално решение за различни курсеви за уметност каде што голем број луѓе се на мал простор. Можете да ја поместите задната нога на држачот до кој било агол што ви треба.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ

 • штафета за боење на работна површина
 • изработено од борово дрво
 • стабилна, цврста конструкција
 • максимална висина на платно 35 cm
 • димензиони на преклопен штафет 45 x 38 x 8 cm
 • подвижна задна нога
 • димензија на основата 45 x 3 cm

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

N2Y1NjU4Z
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница