Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Прибор за техничко цртање » Технички моливи и пенкала

Технички моливи и фломастери


мкд
мкд
 

Цена 179 мкд

ново

 

Цена 11 мкд


 

Цена 689 мкд


Сет пенкала Sakura Pigma Micron / 12 делен

 

Цена 1,190 мкд


 

Цена 389 мкд


 

Цена 24 мкд


 

Цена 24 мкд


мина за микро моливи KOH-I-NOOR

 

Цена 55 мкд


резервна гумаKOH-I-NOOR

 

Цена 6 мкд


молив за сенчење KOH-I-NOOR

 

Цена 59 мкд


 

Цена 1,490 мкд


мини superpolymer Faber Castell

 

Цена 49 мкд


фломастер во боја за техничко цртање SAKURA

 

Цена 85 мкд


фломастер во боја за техничко цртање SAKURA

 

Цена 85 мкд


 

Цена 85 мкд

акција

 

Цена 189 мкд


 

Цена 829 мкд


 

Цена 439 мкдтехничко цртање

 

Цена 169 мкд


 

Цена 115 мкд

 

Фломастери и моливи за техничко цртање

Во оваа категорија ќе најдете графитен технички молив и фломастер за техничко цртање, совршени за пишување и цртање. Тие се неопходни за секој студент по архитектура и техника, за дизајнери, научници, уметници и илустратори.

 

Графитните технички моливи се квалитетни производи за училишта, уметници и канцеларии. Моливчето со мека мина е погодно за цртежи и скици, се користи на дрво, картон и многу други површини. Препорачуваме сет пенкала и сет фломастери за техничко цртање со различни големини и трајно мастило на бои што гарантира долго траење на цртежот, прецизно дизајниран и издржлив врв, погоден за различни креативни техники, илустрации и потписи на цртежите.

 

Столарски молив од марката Faber Castell е идеален за сите што работат со дрво. Овој молив е специјално направен за пишување по тврдо и меко дрво. Меката мина гарантира дека напишаните знаци и букви ќе бидат видливи. Моливот е направен од дрво од еко шума, обоен е во црвено и прелакиран. Специјалното SV лепење гарантира дека нема да се скрши дури ни при пад.

 

Моливот за сенчење е производ на брендот Koh-i-Noor, со висок квалитет кој ги исполнува очекувањата и на најпрофесионалните уметници. Одличен е како помошно средство при изработката на вашиот цртеж. Моливот за сенчење е вид на молив со врвови од двете страни направени од порозна хартија. Служи за создавање на сиви нијанси, бришење или обработка на црти и површини кои се нацртани со молив, јаглен, креда итн. Многу е ефикасен во создавањето на мазен премин на цртежот.

Marketing & Social Media Manager

06.02.2023

Ако веке ти е досадно да си само вработени во агенцијаимаме позиција на која ке можеш да одлучуваш! Hej,mi...

Agent online prodaje za srpsko tržište

03.02.2023

Hej! Ako ti je umetnost bliska sigurno znaš za nas! Mi smo najpoznatiji e-shop za slikarski pribor...

Агент на онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.02.2023

Ние сме млад тим, дел од голема меѓународна фирма за онлајн трговија, кој е оформен во Скопје пред...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?


Created by the system www.fast-webshop.com

NTBkY