Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Блог

Znaš savršeno srpski jezik?
Postani deo našeg tima u Skoplju!

27.01.2023

Znaš savršeno srpski jezik? <br>Postani deo našeg tima u Skoplju!

Hej! Ako ti je umetnost bliska sigurno smo ti negde iskočili sa reklamom ili sa kontentom! Mi smo...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

10.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

09.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Србија

08.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Србија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Хрватска

07.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Хрватска

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Грција

06.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Грција

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Северна Македонија

05.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Северна Македонија

Омилена техника? Цртање или сликање?

Знаеш што е теорија на бои - Color Wheel?

29.07.2021

Знаеш што е теорија на бои - Color Wheel?

Што е теорија на бои? Како настанало тркало боја?

5 круцијални работи за шпатулите за сликање

22.07.2021

5 круцијални работи за шпатулите за сликање

За што служи, како се прави и како изгледа квалитетна шпатула? Кои форми се популарни и како се одржуваат...

Колку знаеш за анатомијата на четките за сликање

16.07.2021

Колку знаеш за анатомијата на четките за сликање

Знаеш што е анатомија на четка? Колку е важна за твојата рака?

5 совети како твојата слика да изгледа побогато

08.07.2021

5 совети како твојата слика да изгледа побогато

Што да направиш за твојата слика да изгледа добро? Постојат правила за сликање на совршена слика?

5 трикови за да не ја расфрлаш бојата за сликање

01.07.2021

5 трикови за да не ја расфрлаш бојата за сликање

Како се штедат боите за сликање? Како со помалку боја да насликаш поголема слика?

6 работи кои полека ги уништуваат твоите четки!

24.06.2021

6 работи кои полека ги уништуваат твоите четки!

Што најмногу им штети на четките? Како им го намалуваме рокот на траење?

Како да поправите неуспешно насликана слика?

17.06.2021

Како да поправите неуспешно насликана слика?

Не ти успеа сликата? Сакаш да почнеш сосема нова?

Како дополнително да затегнеш лабаво платно?

10.06.2021

Како дополнително да затегнеш лабаво платно?

Дали лабаво платно ти прави главоболки? Сакаш да го вратиш во совршена состојба?

Што е подобро за тебе - акрилни или маслени бои?

03.06.2021

Што е подобро за тебе - акрилни или маслени бои?

Зошто акрилните бои се сушат побрзо? Кои додатоци се потребни за маслени бои?

Дали знаеш дека постои музеј на пигменти?

27.05.2021

 Дали знаеш дека постои музеј на пигменти?

Колку нијанси официјално постојат? Дали може да се видат сите на едно место?

4 Фантастични трикови за подобар цртеж

20.05.2021

4 Фантастични трикови за подобар цртеж

Цртањето е твоја страст? Отсекогаш си имал/а талент но ти треба некој да те насочи?

Неколку cool факти за декупаж кои не ги знаеш

14.05.2021

Неколку cool факти за декупаж кои не ги знаеш

Колку популарен е декупаж? Како се работи декупаж?Created by the system www.fast-webshop.com

ZmU1NDViM